راهبند

 • تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۷
 • نظرات : بدون دیدگاه

راهبند پارکینگ ، راهبند اتوماتیک ، راهبند الکترونیکی

مجری تمامی سیستم های ثبت کننده پلاک خودرو و کنترل ورود وخروج خودرو ها با نرم افزار های سراسر فارسی
برای مشاوره ، خرید و سفارش انواع راهبند های الکتروپارس با شماره تلفن های ۴۴۴۰۰۰۰۱-۰۲۱ و یا شماره همراه:۰۹۱۲۱۰۳۱۱۶۳ تماس بگیرید.

راهبند ها موانعی هستند  که نصب و راه اندازی می شوند برای کنترل یا مسدود کردن یک منطقه یا محدوده . مثلا پلیس ها در امتداد جاده .می توانند  از این موانع استفاده کنند

راهبند موارد استفاده بسیاری دارد. مثلا:

 • -بسته شدن جاده موقت در طول رویدادهای خاص
 • -تعقیب و گریز پلیس
 • -جلوگیری از سرقت
 • -ایست بازرسی هوشیاری

راهبند به تجهیزاتی گفته می شود که در مکان هایی با تردد بالا در مسیر ورودی یا خروجی مجتمع های مسکونی و اداری ،کارخانجات ،پاساژ ها ،عوارضی جاده ها ،کنترل ترافیک ،پارکینگ عمومی ،سرقت و امور عمرانی شهری مورد استفاده قرار می گیرند.
در اینجا سعی شده به انواع راهبند های اتوماتیک اشاره و توضیح مختصری در رابطه با نحوه ی عملکرد انواع راهبند ها و طرز کار آنها بپردازیم تا با مشاوره تکمیلی ، راهبند مطلوب مورد نظر جهت کنترل تردد را انتخاب نمایید.

111
راهبند ها بطور كلي به ۲ دسته تقسیم می شوند:

 • راهبند مکانیکی
 • راهبند هیدرولیکی

راهبند اتوماتیک الکترونیکی

راهبند اتوماتیک تجهیزاتی اند که در مکان های پر تردد که عموما مسیر ورودی های مجتمع ها ,عوارضی ها و پارکینگ های عمومی می باشد استفاده قرار می شوند  که به دو دسته راهبند اتوماتیک اهرمی و راهبند اتوماتیک ستونی تقسیم میشوند.
راهبند اتوماتیک ستونی به صورت استوانه هایی می باشند که داخل زمین قرار می گیرند و با بیرون امدن از زمین مسیر تردد را مسدود می نماید که گرانترین نوع راهبند اتوماتیک هستند و بنا به فراخور عوامل محیطی و یا معماری هر مکان مورد نظر قرار می گیرند.

2222

راهبند اتوماتیک اهرمی به یک دکل تقربیا یک متری قائم روی زمین نصب می گردد و اهرمی از آن با اندازه های مختلف  از دو تا هشت متر تردد خودرو ها را محدود می نماید.و این نوع راهبند اتوماتیک در دو نوع سیستم محرکه الکترومکانیک برای ترددهای پایین وسیستم الکتروهیدرولیک برای ترددهای بالا میباشد. که الکترومکانیک میزان تردد در ساعت کمتری نسبت به نوع الکتروهیدرولیک را دارا می باشد.
برای اطلاع افراد از شروع حرکت راهبند اتوماتیک می توان روی آن فلاشر نصب نمود. راهبند اتوماتیک اهرمی می توانند دارای حس گر های مادون قرمز باشند که برای شمارش ماشین ها مورد  استفاده قرار میگیرد.

3333

ویژگی هایی که در حین خرید یک راهبند اتوماتیک اهرمی باید در نظر بگیرید عبارتند از:

 • طول بوم راهبند اتوماتیک.
  •    سرعت حرکت راهبند اتوماتیک.
  •    میزان ولتاژمنبع تغذیه راهبند اتوماتیک.
  •    میزان تردد در طول روز راهبند اتوماتیک.
  •    توان موتور و گشتاور نیرو  راهبند اتوماتیک.
  •    کلید خلاص کن دستی و باتری بک آپ برای پشتیبانی از سیستم در حالت قطع برق راهبند اتوماتیک.

انواع راهبند اتوماتیک :

راهبند اتوماتیک دارای انواع متفاوتی می باشد که در زیر به آنها می پردازیم :
–    راهبند اتوماتیک بازویی : این نوع راهبند اتوماتیک دارای قیمت ارزان می باشد و با توجه به دوام بالای این راهبند اتوماتیک در جاهایی که دارای تردد بالا می باشند مناسب می باشد و همانطور که گفته شد این راهبند اتوماتیک دارای اندازه های مختلف می باشد.
–    راهبند اتوماتیک ستونی : این نوع راهبند اتوماتیک همانطور که در بالا گفته شد در جاهایی که نیاز به امنیت می باشد و گاها احتیاج به منع ورود اتومیبل می باشد استفاده می گردد در اندازه های متفاوت تولید می شوند و دارای دوام بالا می باشند.
–    راهبند اتوماتیک نیزه ای : این نوع راهبند اتوماتیک نیز برای مکان هایی که احتیاج به امنیت بالا می باشد مورد استفاده واقع می شود و به وسیله این راهبند اتوماتیک از ورود خودرو ها به وسیله پنچر کردن آن ها جلوگیری می شود.
–    راهبند اتوماتیک بلوکر : این نوع راهبند اتوماتیک نیز برای جاهایی  که نیاز به امنیت بالا دارند استفاده می شود و در مواقع نیاز باعث انهدام خودرو ها می گردد.
–    راهبند اتوماتیک کشویی : این نوع راهبند اتوماتیک دارای یک سیستم موتوری است و باز شدن آن از لحاظ زمان و سرعت متفاوت می باشد.
–    راهبند اتوماتیک نفر رو : این نوع راهبند اتوماتیک برای کنرل رفتن و آندن افراد در مکان هایی که نیاز به بازرسی بدنی افراد دارد یا راه های ورودی ادارات استفاده می گردد.

4444

مزایای راهبند اتوماتیک :

–    راهبند اتوماتیک  امکان ایجاد نیروی زیاد توسط قطعه های کوچک را دارد .
–    راهبند اتوماتیک دارای حرکت آرام بدون تکان خوردن های شدید می باشد.
–    راهبند اتوماتیک دارای دوام بالا می باشد.
–    راهبند اتوماتیک دارای امکان کنترل می باشد.

راهبند پارکینگ

راهبند پارکینگ در پارکینگ های چند طبقه بیشتر مورد استفاده است و تفاوت های چشمگیری هم از لحاظ ساختاری و هم از لحاظ ایمنی با راهبند های پارکینگی قدیمی زنجیری و غیر اتوماتیک دارد در این نوع راهبند مسئول مربوطه می تواند از راه دور آن را کنترل نماید و یا اینکه به صورت نصب دکمه ای آن را بازوبسته نماید موتورر الکترومکانیکی مورد استفاده مانع از باز شدن بی مورد راهبند پارکینگ می شود.

سفارش راهبند پارکینگ

برای سفارشات راهبند پارکینگ و راهبند الکتررونیکی و اتوماتیک با مجموعه الکتروپارس تماس بگیرید. تلفن مجموعه ۴۴۴۰۰۰۰۱ می باشد. همچنین می توانید با خط مستقیم ۰۹۱۲۱۰۳۱۱۶۳

راهبند الکترونیکی

راهبند الکترونیکی عموما جهت استفاده در تردد پارکینگ های عمومی یا امنیتی و پارکینگ های خصوصی به کار برده می شوند. از برند های راهبند الکترونیکی می توان به زومر آلمان اشاره کرد.

 • RB راهبند ۶ متری

سفارش انواع راهبند الکترونیکی پارکینگ و اتوماتیک

شرکت الکتروپارس ارائه دهنده انواع راهبند های الکترونیکی اتوماتیک و پارکینگ آمادگی دریافت انواع سفارشات را برای پارکینگ ها و معابر شما دارد. لطفا تماس بگیرید. شماره تماس و مشاوره: ۴۴۴۰۰۰۰۱

 

کلمات کلیدی راهبند:

انواع راهبند الکتروپارس ، موارد استفاده راهبند ، موارد استفاده راهبند پارکینگ ، نماینگی راهبند ، راهبند ، راهبند پارکینگ ، راهبند اتوماتیک ، راهبند الکترونیکی